سوالات متداول

بر ۵ گروه مواد غذایی که شامل شیر و فرآورده های آن (۲تا۴ واحد) ، گوشت و جانشینهای آن (۲تا۳واحد) ، میوه ها و سبزیها (۳تا۵واحد) ، نان و غلات (۶تا ۱۱ واحد) ، چربی و شیرینی به مقدار کم. در هرم های جدید غذایی در اروپا و امریکا چربی و شیرینی از هرم غذایی حذف شده و دلیل آن دریافت کافی این گروه از گروه های غذایی ذکر شده است .

معمولاً شیر با ویتامین D ، ویتامین A ، ویتامینهای گروه B و آهن غنی می شود که مصرف آنها برای بدن لازم است . تمام افراد می توانند از شیرهای غنی شده استفاده کنند اما شیرهای غنی شده با ویتامین D بیشتر به افرادی توصیه می شود که در شهرهای آلوده زندگی یا عوامل دیگری مانع رسیدن نور خورشید به آنها می شود . چنین افرادی با استفاده از شیرهای غنی شده می توانند دیگر ویتامینهای مورد نیاز بدن خود را نیز تامین کنند .

خیر ، شیر منبع غنی از کلسیم است بنابراین افزودن ویتامین A و D علاوه بر غنی شدن شیر ، هیچگونه تاثیر نامطلوبی در اجزای ترکیبی دیگر آن ندارد و به جذب بهتر کلسیم نیز کمک می ماید .

خیر ، شیر منبع غنی از کلسیم است بنابراین افزودن ویتامین A و D علاوه بر غنی شدن شیر ، هیچگونه تاثیر نامطلوبی در اجزای ترکیبی دیگر آن ندارد و به جذب بهتر کلسیم نیز کمک می ماید

با عرض سلام و احترام به منظور شرکت در مسابقه، لطفا از کاردستی مورد نظر عکس تهیه شود و به ایمیل pegah@irandairy.irارسال و یا کاردستی به آدرس بلوار آفریقا پایینتر از چهار راه جهان کودک نبش کوچه ٢٣ پلاک ۶٠ واحد روابط عمومی و امور بین الملل قسمت مسابقه سایت ارسال شود . برای ارسال موضوعات و نقاشی های شیری نیز لطفا به همین ترتیب اقدام گردد . با آرزوی سلامتی و موفقیت