قصه پگاه لرستان

 

نام تجاری پگاه
ماهیت شرکت
نوع سهامی سهامی خاص
سال تاسیس ۲۵/۰۳/۱۳۶۹
شماره ثبت ۴۰۶۸
زمینه فعالیت محصولات لبنی، تولید و فروش لبنیات
آدرس لرستان-خرم آباد-کیلومتر ۱۲ جاده خوزستان، جنب فرودگاه خرم آباد

 

شرکت شیر پاستوریزه پگاه لرستان با بیش از ۳۰ سال تجربه در تولید وفرآوری محصولات لبنی، یکی از بزرگترین واحد های لبنی کشور است. این شرکت تحت عنوان کارخانه شیر پاستوریزه منطقه ای لرستان در زمینی به مساحت ۷۵۴۵۴ متر مربع با سرمایه گذاری بانک کشاورزی و صنعت و معدن در شهر خرم آباد در سال ۱۳۵۴تاسیس شد . عملیات ساختمانی در سال ۱۳۵۷ و عملیات نصب و راه اندازی تاسیسات ، ماشین آلات و تکنولوژی آن در سال ۱۳۶۹ آغاز و در تیر ماه ۱۳۶۹ مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفته است . شرکت شیر پاستوریزه پگاه لرستان در ابتدا با ظرفیت اسمی ۷۵ تن تولید فعالیت خود را آغاز نمود ، که با خرید و نصب پیشرفته ترین ماشین آلات و تکنولوژی تولید و بسته بندی همچون تکنولوژی تولید و بسته بندی پنیر UF و محصولات پاستوریزه و استریلیزه و محصولات پودری به ظرفیت اسمی ۳۵۰ تن در روز و با ترکیب نیروی انسانی متخصص و ماهر و کارگران سخت کوش و کاردان به فعالیت خود ادامه می‌دهد . این شرکت دارای چندین نشان استاندارد و پروانه ساخت برای محصولات تولیدی است و همچنین دارای ۷گواهینامه بین المللی سیستم‌های مدیریت کیفیت، زیست محیطی و حفاظت ایمنی و بهداشت شغلی و سلامت محصول و … است.

شرکت شیر پاستوریزه پگاه لرستان با بهره گیری از دانش فنی و تخصصی نیروی انسانی متعهد ، خلاق وکارآمد و بهره برداری بهینه ومطلوب از پیشرفته ترین ماشین آلات وتکنولوژی بسته بندی ظرفیت فرآوری روزانه ۳۵۰ تن فرآورده‌های شیری را دارا می باشد و می تواند بیش از ۳۰ نوع محصول را در انواع بسته بندی با نام تجاری پگاه به بازارهای داخلی وخارجی عرضه می نماید. همانطوری که می دانیم مهمترین عامل موثر در کیفیت فرآورده های لبنی ، شیر خام می باشد که خوشبختانه این مهم در این شرکت در مطلوبترین شرایط و مطابق با شرایط حاکم بر استانداردهای بین المللی و ملی است و برای اطمینان از استمرار کیفیت تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته وکم نظیر در تحقق این امر نقش اساسی دارند به گونه ای که قبل از دریافت شیرخام مطابق نتایج حاصله ویژگی‌های شیمیایی و میکروبی برای استاندارد بودن شیر محرز و آنگاه دریافت می‌شود.

این شرکت در بحث تولید محصولات متنوع و انواع محصولات استریل و پاستوریزه و شیرخشک در جهت احترام به نظر مشتریان گرامی خود و صادرات محصولات به کشور عراق نیز توانسته گام‌های مثبت و ارزنده ای بردارد.

 

ارزش‌های سازمانی شرکت صنایع شیر ایران :

ارزش افزایی برای مشتریان و سایر ذینفعان

درستکاری، اعتماد متقابل و همدلی

انگیزه و نشاط

زمین سبز، آب پاک و آسمان آبی

یادگیری، هم افزایی و نوآوری

چالاکی و انضباط سازمانی

خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه(IMS)

شرکت شیر پاستوریزه پگاه لرستان بعنوان یکی از واحد های شرکت سهامی صنایع شیر ایران، بزرگترین تولید کننده محصولات لبنی در استان لرستان است که با رعایت الزامات قانونی ، استانداردهای ملی و سایر استاندارد های کاربردی و بکارگیری مواد اولیه ، ماشین آلات و تجهیزات تولیدی مناسب اقدام به تولید محصولات لبنی نموده و همچنین با هدف برآورده کردن الزامات توافق شده با مشتریان و افزایش اعتبار، شهرت و سهم بازار، متعهد به ایجاد، استقرار و حفظ و به روزآوری سیستم مدیریت یکپارچه برمبنای استاندارد های ISO 9001:2015 & ISO 14001:2015 ISO 45001:2015 & ISO 22000:2005 & ISO 10002:2004 & ISO 10004:2012 و همچنین نظام آراستگی محیط کار۵S جهت دستیابی به اهداف ذیل می باشد.
نو آوری و بهبود در تولید محصولات
بهبود وضعیت ایمنی و بهداشتی در محیط کار
ارتقاء سطح رضایت مشتریان و مصرف کنندگان
گسترش فرهنگ مشارکت و حرکت در مسیر بهبود مستمر
ارتقاء سطح آگاهی و مهارت کارکنان و گسترش مدیریت دانش
پیشگیری از آلودگی ها و خطرات، جهت تولید محصولات کاملا ایمن
پیشگیری از الودگی های محیط زیست و تلاش در جهت مصرف بهینه انرژی و منابع
ایجاد، اجرا و بهبود نظام آراستگی محیط کار در کلیه فعالیت های اجرایی ، رفتاری و ظاهری شرکت